Konferencja prasowa dotycząca rozwiązań technologicznych sortowni i kompostowni

O TECHNOLOGII PRZYSZŁOŚCI W KILKU SŁOWACH
W dniu 8 marca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyła się konferencja prasowa, dotycząca rozwiązań technologicznych sortowni i kompostowni zastosowanych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach k/Ełku. Prezentację przeprowadził Pan Adam Jurkiewicz – przedstawiciel firmy SUTCO- POLSKA z Katowic.

Za stołem prezydialnym zasiedli przedstawiciele Inwestora – Spółki PGO „Eko – MAZURY”, Generalnego Wykonawcy – firmy „PRIBO – EPB” Sp. z o.o., dostawcy technologii – SUTCO – POLSKA oraz Inżyniera Kontraktu – firmy Grontmij – POLSKA. Licznie przybyłym uczestnikom przybliżono nowoczesne rozwiązania technologiczne, które będą zastosowane w powstającym Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć wizualizację linii sortowniczej wyposażonej w technologię opto-elektroniczną NIR, w tym zasady działania separatorów optopneumatycznych, które za pomocą światła bliskiej podczerwieni wytrącają ze strumienia odpadów surowce wtórne, a także wizualizację instalacji stabilizacji biologicznej odpadów biodegradowalnych w systemie BIOFIX, zastosowaną w kompostowni. Ponadto zaprezentowano najnowszą dokumentację filmową, przedstawiającą zaawansowanie prac budowlanych na placu budowy w Siedliskach k/Ełku, Olecku, Kośmidrach i Białej Piskiej (Zakładka: Multimedia – Filmy – Inne). Więcej informacji o zastosowanych technologiach można uzyskać w zakładce System Gospodarki Odpadami Spotkanie zakończyło się indywidualnymi dyskusjami i wywiadami z przedstawicielami mediów.
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją fotograficzną z konferencji prasowej w zakładce Multimedia – Zdjęcia oraz dokumentacją filmową w zakładce Multimedia – Filmy – Konferencje

Drukuj artykuł Drukuj artykuł