Działamy z imPETem!


Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY”
Sp. z o.o. weźmie udział w przedsięwzięciu ukierunkowanym na upowszechnianie zasad segregacji butelek PET
. Projekt prowadzony przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. z inicjatywy czterech wiodących firm wprowadzających na rynek napoje w butelkach PET.

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców do segregowania odpadów typu butelka PET, a przez to zwiększenie ilości butelek PET poddawanych recyklingowi. W ramach akcji przygotowano materiały edukacyjne w postaci: ulotki, zakładki do książki, krzyżówki, wykreślanki, kolorowanek oraz infografik. Ponadto opracowano propozycje zabaw z wykorzystaniem butelek PET, które bezpłatnie można wykorzystywać podczas wszelkiego rodzaju imprez, spotkań i działań informacyjno-edukacyjnych. Materiały dostępne są do pobrania online na stronie: www.rekopol.pl/dzialajzimpetem. Powstała również bezpłatna aplikacja mobilna – gra edukacyjna dla najmłodszych dzieci na temat segregowania butelek PET: pobierz. (Uwaga! Gra wymaga uruchomienia Adobe FlashPlayer.) 

Materiały edukacyjne dystrybuowane będą przez przedstawicieli PGO „Eko-MAZURY” wśród mieszkańców gmin tworzących Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna”, celem poszerzenia świadomości w zakresie prawidłowej segregacji.

 

Zachęcamy do wykorzystywania materiałów!!!

Drukuj artykuł Drukuj artykuł