- Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o. - http://eko-mazury.elk.pl -

DNI OTWARTE „10 LAT W UE” W PGO „EKO-MAZURY” W SIEDLISKACH ZAKOŃCZONE !!!


W dniach od 5 do 9 maja 2014 roku, w ramach Obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, PGO „Eko-MAZURY”
Sp. z o.o., w ramach zorganizowanych Dni Otwartych, odwiedziło ponad 250 osób – grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

Na uczestników Dni Otwartych czekały ciekawe atrakcje. Zaprezentowano cały przebieg realizacji Projektu pn. „Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych wraz ze składowiskiem odpadów w Siedliskach k/Ełku” z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Wyjaśniono podstawowe procesy technologiczne, które zachodzą w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w formie materiału video. Ponadto umożliwiono bezpośrednie zapoznanie się z poszczególnymi obiektami, całą linią technologią oraz drogą jaką przemierzają odpady z terenu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”.

Podczas wizyty można było obejrzeć wystawę fotograficzną prezentującą przebieg realizacji inwestycji oraz wystawę prac konkursowych Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na odpady”.

Wśród wielu atrakcji nie zabrakło materiałów informacyjno-promocyjnych dla wszystkich uczestników, dofinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Ostatni dzień w ramach zorganizowanych Dni Otwartych poświęcono na uroczystą galę ogłoszenia wyników międzyszkolnego konkursu plastycznego oraz wręczenia nagród i upominków dla jego laureatów. Każdy z odwiedzających mógł zweryfikować swoją wiedzę z ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi w ramach zabawy „Koło Natury” i otrzymać nagrodę.

Szczególną atrakcją dla zwiedzających była możliwość bezpośredniego zobaczenia jak powstaje ogromne graffiti (ok. 500m2) na ekranie dźwiękochłonnym przy drodze wjazdowej do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., z okazji Obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.


Artykuł wydrukowany z Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o.: http://eko-mazury.elk.pl

Link do artykułu: http://eko-mazury.elk.pl/dni-otwarte-10-lat-w-ue-w-pgo-eko-mazury-w-siedliskach-zakonczone/

Copyright © 2010 Ekomazury. All rights reserved.